Son Yorumlar

  • mahmut: i.v solution
  • Injerioratone: My house needed under repair. They http://www.bazar.sumy.ua – доска г.Сумы have helped me with...
  • gizem: ea çıkışlıyım ekonometri okuyorum hangi alanları çözmeliyim?
  • ekin: merhaba ben ebelik bölümü mezunuyum say 1 say 2 ve sözel 1 mi çözmeliyim
  • gamze: merhaba ben edebiyat mezunuyum acaba alesde hangi bölümlerden sorumluyuz bilgi veriseniz sevinirim

ALES 2012 Sonbahar dönemi soruları yayınlandı.

11 Kasım 2012 Pazar günü yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) Sonbahar dönemi soruları yayınlandı.

(daha&helliip;)

YÖK, tezsiz yüksek lisans yapmak isteyenler için ALES şartını kaldırdı. Artık akademisyen olmak isteyenler hariç, tezsiz yüksek lisans programlarında ALES şartı aranmayacak. (daha&helliip;)

2012 yılında ALES sınavı kasım ayında yapılacaktır. ÖSYM, 2012 sınav takviminde ALES sınavının yapılacağı tarihi ve başvuru tarihlerini açıklamıştır. Bununla birlikte ALES sınavıyla ilgili diğer bilgileri de yazımızın devamında bulabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme (2012-YLSY) sonuçları ne zaman açıklanacak? (daha&helliip;)

Adem’in Sorusu;

Merhaba,,Ben Muğla üni. 2 yıllık prog. Elektrik elektronik bitirdim. Üzerine Aöf’den işletme bölümünüde bitirdim. Uzaktan öğretim ile yüksek lisans yapmak istiyorum.
1.Aöf mezunu olduğum için yüksek lisans yapmamda problem olur mu ?
2. Uzaktan eğitim için en uygun ünv. ve ücret bakımından da tabii.
ve hangi bölümü seçmeliyim. Hem kolaylık hemde güzel bi bölüm olmalı.
Bilgilendiriseiz sevinirim.

(daha&helliip;)

  • Yazar:
  • Kategori: Genel
  • Okunma Sayısı: 15.598

Son zamanlarda gelen sorulara bakıldığında, ALES’e girmeyi düşünen arkadaşlarımızın hangi testleri çözeceği konusunda kafaları karışık. Kimimiz hangi testleri çözeceğimizi bilmiyorken, kimimiz bölümümüzün hangi puan türünü kabul edeceğini bilemiyoruz. Bu yazımızda “ALES’te hangi bölüm hangi testi çözmeli” sorusuna cevap vermeye çalışıyoruz. (daha&helliip;)

Gülçin’in Sorusu;

ben ales ilkbahar sorularını çözdüm sitenizde hesapladım ve sözel 96 sayısal85 çıktı sizce bu puan öğretim görevlisi olmak için yeterli mi muğla üniversitesi sosyal bilgilvr öğretmenliği mezunuyum

(daha&helliip;)

Sema’nın Sorusu;

merhaba.ben iktisat 3 deyim seneye son inşAllah.sormak istediğim,alese şimdiden hazırlanmaya başlasam doğru mudur?kaç almalıyım.nelere yoğunluk vermeliyim çalıırken. bilgilendirirseniz sevinirm. Teşekkürler.

(daha&helliip;)

Salman’ın sorusu;

merhaba ales ALES – SÖZ 56,31190, ALES – EA 45,28598 puanlarım yüksek lisans yapabilirmiyim bu puanlarla.yapabilirsem hangi bölümden olur.işletme mezunuyum şimdiden size teşekkürlerimi sunuyorum

(daha&helliip;)

Toplam 3 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.123